Jak rozpocząć własną działalność cateringową w domu – krok po kroku

 

Gotowanie może być pasją, hobby oraz czystą radością dla niektórych z nas. Jeśli też tak uważasz to możesz być zainteresowany rozpoczęciem własnej domowej firmy cateringowej. Prowadzenie cateringu w domu daje ogromne możliwości biznesowe. Ze zleceniami na catering na wesele, urodziny, imprezy, a nawet firmowe obiady nie będzie problemu, a ich ilość i dostępność gwarantowana jest już od początku prowadzenia działalności. Najważniejsze przy rozpoczynaniu działalności cateringowej jest planowanie. Stwórz nazwę, biznes plan, uzyskaj zezwolenie na prowadzenie działalności i zaopatrz się w niezbędny ekwipunek . Po wykonaniu wszystkiego pozostaje tylko zacząć reklamować swoje usługi. Poniżej każdy z tych obszarów omówiony został bardziej szczegółowo w celu lepszego zrozumienia każdego obszaru.

Nazwa firmy

Tworzenie nazwy firmy może być świetną zabawą. Nazwa firmy może być zabawna i śmieszna lub poważna i wyrafinowana. Nazwa firmy opisuje twoją firmę oraz jej ofertę. Jeśli zamierasz świadczyć swoje usługi dla ludzi młodych czy też dzieci, nazwa może być lekka i wpadająca w ucho. Jeśli natomiast twoimi głównymi klientami będą firmy to nazwa powinna być poważna, dostojna. Nazwę firmy można porównać do stroju. Jeśli chcemy być traktowani jako firma z tradycjami musimy ubierać się w garnitury i marynarki. Jeśli podchodzimy do tematu cateringu na luzie i uwielbiamy zabawę można ubierać się w dżinsy lub jaskrawo kolorowe t-shirty . Nazwa firmy jest taka sama . Przykładem wyrafinowanej nazwy byłaby Jurek-Catering Serwis . Taka nazwa daje poczucie powagi i wiedzy. Przykładem zabawy nazwą byłaby Palce lizać Catering. Zabawna słowem może być bardzo atrakcyjna dla młodszej widowni . Tak więc wszystko zależy od Ciebie.

Biznes Plan 101

Biznes plany nie muszą mieć setki stron i być wydrukowanym na ozdobnym papierze. Biznes plan musi zawierać Twoje cele, budżet i informacje o tym, kto stoi na czele firmy. Ten dokument może być wydrukowany na zwykłym papierze, ale należy go traktować jak wyrocznię i spis zasad, którymi się kierujemy w prowadzeniu biznesu. Świadczy przede wszystkim o tym, że podchodzimy do tematu bardzo poważnie.

Zgłoszenie działalności cateringowej

Obecnie odwiedzając lokalny Urząd Miasta lub Urząd Gminy można w jednym okienku otworzyć swoją firmę i rozpocząć podróż pod tytułem: „Własna działalność”.

Sprzęt niezbędny do prowadzenia firmy cateringowej

Wynająć, leasingować oto jest pytanie? Możesz rozpocząć swój biznes używając wynajętego sprzętu, możesz kupić używany sprzęt z zamkniętej restauracji, możesz rozpocząć pracę na sprzęcie dostępnym w swojej kuchni albo wydać małą fortunę na nowy sprzęt. Na ogół jest to wybór bardzo łatwy. Wszystkie informacje znajdziesz w swoim biznes planie, a dokładnie na podstawie budżetu biznesu planu. Każda wybrana metoda pozwoli Ci rozpocząć działalność w domu. Zawsze można zdecydować się również na zakup każdego elementu w po kolei, na przysłowiowe raty, a nie wszystkie naraz .

Po zakończeniu wszystkich podstawowych czynności związanych z rozpoczęciem działalności można skupić się na reklamie. Słowo na temat swojej działalności za pośrednictwem ulotek , broszur i wizytówek będzie niezbędne. Ulotki można wydrukować w domowym biurze .

I ostatnia rada! Rozpoczynając przygodę z własną firmą trzeba być ostrożnym wydając pieniędze. Oszczędzanie to klucz do sukcesu. Gdy już zaczniesz prowadzić własny biznes będziesz wdzięczny szczęśliwej gwieździe za taką możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *